HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimizin (s.a.v) Güzel Şamaili ve İnsani Özelli
EFENDİMİZİN VÜCUT ÖLÇÜLERİ
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

by: muminkardes, 04-09-2011 03:44 ÖS (#1)

Hz. Peygamber'in Vücut özellikleriHz. Peygamber, uzuna yakın orta boylu, pembemsi nuranî beyaz tenli olup iri yapılı idi. Ama şişman değildi ve göbeği göğüs hizasından taşmazdı. Uyumlu ve dengeli bir vücuda sahip olan Hz. Peygamber'in başı irice olup O'na ayn bir güzellik ve heybet veriyordu. Saçları kumral olup düz ile kıvırcık arasındaydı ve kulak yumuşağına kadar uzanırdı. Saçını çoğu zaman tam ortasından ayırarak iki yana doğru tarardı. Muntazam ve gür bir sakalı vardı. Saç ve sakallarındaki beyaz tel sayısı vefat anlarında yirmiyi bulmuyordu. Saç ve sakal bakımını asla ihmal etmez, yanında devamlı tarak bulundururdu. Kaşlarının arası hafif aralıklı, gözleri siyah, burnunun üst tarafı gayet itidal üzere yüksekçe, dişleri muntazam ve tertemizdi. Devamlı misvak kullanırdı. Omuzlarının arası genişçe, omuz başları kalın, el ve ayakları enlice idi. İki kürek kemiği arasında, keklik ya da güvercin yumurtası büyüklüğünde tüylerle kaplı kırmızımtırak bir ben vardı; ki, bu ben, peygamberlik mührü idi. Yürürken adımlarını düzgünce kaldırarak atar, sanki yokuştan iniyormuşçasına önüne hafifçe eğilerek hızlıca yürürdü. Peygamber Efendimiz, bedeninin, giyeceklerinin, yiyeceklerinin ve çevresinin temizliğine büyük bir önem ve itina gösterirdi.

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
Hapşırma, HZ. MUHAMMED ( SAV) İN HAYATI (KRONOLOJİ), PEYGAMBERİMİZİN HAYVANLARA MERHAMETİ, Allah Resulü'nden(sav) kıyamet alametleri.okuyunuz, Bu zat kimdir?, Resulullah'ın Sünnetini İhya Etme Hakkında, peygamberimizin çok okuduğu dua, veda hutbesi, SEVDİM SENİ, NAMAZ'DA SELAMDAN ÖNCE OKUNACAK DUA, BEN SENi GÖRMEDEN SEVDiM EFENDiM, bela ve musibetler, MEDİNEYİ AGLATAN EZAN (mutlaka okuyun), ALLAH RASULÜ (S.A.S.)'in AHLAKI VASIFLARI, Sultanım Benim, hz. Ali şöyle demiştir:, SELAM SANA YA MUHAMMED MUSTAFA, SEVGİLİLER SEVGİLİSİSİN MUHAMMED, www.hz-muhammed.net, Hz Muhammedin Kabe’nin Tamirinde Hakemliğ, Yardımda Öncelik Sırası Kimdedir?, Peygamber Efendimizin (sav) Konuşması, Peygamber Efendimiz için kullanabileceğimiz mahsurlu olmayan isim ve sıfatlar nelerdir, Peygamberimizin en çok kullanılan ismi nedir?, GEL YA MUHAMMED!!!, davranış, Her Sabah Okunacak Dua:, www.muminkardes.net, CAN MUHAMMED, Selam Efendim
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1298 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.12 saniye 1,773,626 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz