HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimiz Hz. Muhammed'in Duaları
Arefe -Kadir Gecesi
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

Arefe -Kadir Gecesi
by: muminkardes, 27-11-2011 09:51 ÖS (#1)

Arefe -Kadir Gecesi

Amr İbnu Şuayb an Ebihi an Ceddihi (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Duaların en faziletlisi àrefe günü yapılan duadır. Ben ve benden önceki peygamberlerin söyledikleri en faziletli söz, lâ ilâhe illAllahu vahdehu lâ şerike leh lehü'l-mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadir. (Allah'tan başka ilah yoktur, O tektir, O'nun ortağı yoktur, mülk O'nundur, hamd O'na aittir. O, herşeye kâdirdir) sözüdür."
Muvatta, Kur'ân 32, (1, 214, 215); Tirmizi, Da'avât 133, (3579).

Hz. Aişe (radıyallâhu anhâ) anlatıyor: "Ey Allah'ın Resülü, dedim, şâyet Kadir gecesine tevâfuk edersem nasıl dua edeyim?" Şu duayı okumamı söyledi:
"Allahümme inneke afuvvun, tuhibbu'l-afve fa'fu anni. (Allahım! Sen affeedicisin, affı seversin, beni affet."
Tirmizi, Da'avât 89, (3508).

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
ALLAH RASULÜ (S.A.V.), Peygamberimiz (sav) müminlerle istişare ederdi, Resûlullah efendimiz(sav) buyurdu ki, Hadİslerde Kur'Ân-i Kerİm'İn FazÎletİ, efendimizin 24 saati, Peygamber Efendimiz İlk Evliliğini Kaç Yaşında Yapmıştır, KUŞUN USLUBU, ŞAKK-I KAMER MU'CİZESİ, 6Dilde Peygamberimizi anlatan şiir 'Sultanım Benim, KOKUN ALIP, Mevlid sadece gülle mi kutlanır?, Nafile günlük namazların faziletleri, HAZRETİ MUHAMMEDİN(SAV.) HAYATI, Peygamberimiz (sav)'in zorluklar karşısındaki güze, Efendimizin (s.a.v) isimleri, Çocukların elini bırakmazdı, Allah Korkusundan Ağlamanın Sevabı Nedir?, bela ve musibetler, Hz Muhammedin Gençlik Dönemi, Peygamberİmİzİn SÜt Annelerİnİ Ve SÜt Kardesleri, HADİSİ ŞERİFLER, ZEYNEB binti HÜZEYME (r.a)(efendimizn hanımları 5), Efendimizin Recep Ayında yaptığı dua, Her Sabah Okunacak Dua:, Bize Senden Sonra Yaşamak Düştü!, Ağlamak bize yakışır,sen gül efendim(S.A.V), CÛVEYRİYE BİNTÜ'L-HÂRİS, Seferde İken, hz. Ali şöyle demiştir:, muslumanların menfaati için aldığı sadakalar......
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1212 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.06 saniye 1,765,261 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz