HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

MUMINKARDES.COM » Güllerin Efendisine » Efendimiz Hz. Muhammed'in Duaları
Evden Çıkış Giriş
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

Evden Çıkış Giriş
by: muminkardes, 12-08-2012 05:18 ÖS (#1)

Ümmü Seleme (radıyallâhu anhâ) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalatu vesselam) evinden çıktığı zaman şu duayı okurdu: "Allah'ın adıyla Allah'a tevekkül ettim. AIIahım! zillete düşmekten, dalâlete düşmekten, zulme uğramaktan, cahillikten, hakkımızda cehalete düşülmüş olmasından sana sığınırız".
Tirmizi, Daavât 35, (3423); Ebü Dâvud, Edeb 112, (5094); Nesâi İstiâze 30, (8,268); İbnu Mâce, Dua 18, (3884).

Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Evinden çıkınca kim: "Allah'ın adıyla, Allah'a tevekkül ettim, güç kuvvet Allah'tandır" derse kendisine: "İşine bak, sana hidâyet verildi, kifâyet edildi ve korundun da" denir, ondan şeytan yüz çevirir".
Tirmizi, Daavât 34, (3422); Ebü Dâvud, Edeb 112, (5095); Nesâi, İstiâze (8,268).

Ebü Mâlik eI-Eş'àri (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kişi evine girince şu duayı okusun: "AIIahım! Senden hayırlı girişler, hayırlı çıkışlar istiyorum. AIIah'ın adıyla girdik, AIIah'ın adıyla çıktık, Rabbimiz AIIah'a tevekkül ettik". Bu duayı okuduktan sonra ailesine selam versin".
Ebu Dâvud, Edeb, 112, (5096).

Şu an yaptığınız hiçbir iş,
Kılınmayı bekleyen vakit namazından
daha önemli değildir!!
----------------------------------------------
Her Hakkım Saklıdır®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³

Düzenleyen muminkardes 12-08-2012 05:19 ÖS
Kullanıcı Avatarı
muminkardes

Süper Yönetici

Katılım Tarihi: 24.01.11

Seçenekler
Atlanilacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
kur-an aşkı ve rasullullah aşkı, ÖKSÜZ GÜL ÜN ÖYKÜSÜ, Hz Muhammedin Vefatı, Peygamber Efendimizin (sav) Çok Kadınla Evlenmesinin Hikmeti Nedir?, HAZRETİ MUHAMMEDİN(SAV.) HAYATI, Kıyamet alametleri ile ilgili hadisler, www.biriz.biz/, Efendimiz gülümserken..., HZ. MEYMUNE BİNTİ HÂRİS (r.anha), efendimizin gelecege dair verdigi haberle, CAN AHMEDİM, GEL YA MUHAMMED!!!, Hadİslerde Kur'Ân-i Kerİm'İn FazÎletİ, Peygamber Efendimize En Güzel Salavatı Şerifeler, The Stairway of the Muhammed, Arefe -Kadir Gecesi, Ufuk İnsanın (sas) affediciliği, Seferde İken, Peygamberimiz (sav), kavmine kendisinin, HZ. MUHAMMED'İN HAYATI, efendimizin dış görünümü, Peygamber Efendimiz kaç yılında, nerede ve kaç yaşında vefat etti ?, Güllerin efendisi&ne mektup, SEN YOKTUN, FAHR-I ALEM'İN(sav)HAYAT KRONOLOJİSİ, peygamber ve dua, Gelecekle İlgili Mucizeler, Hapşırma, SELAM SANA YA MUHAMMED MUSTAFA, Peygamberimiz (sav)'e itaat eden Allah'a itaat etmiş olur
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1322 Saldırı, Engelleme(ler)
Sayfa oluşturulma süresi: 0.20 saniye 1,777,369 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz