HZ MUHAMMED (sav)
HZ.MUHAMMED.SAV
En Son İncelemeler
· Kadın Erkek Eşitliği
· Hz. Aişe Validemizin...
· MUHARREM AYI VE AŞUR...
· DOĞRULUK ve DÜRÜSTLÜK
· BENCİLLİK ve FEDAKARLIK
· ŞEVVAL AYI ORUCU
· Namaz dinin direğidir
· Gece Yürüyüşü
· efendimiz hz.Muhamme...
· bunları biliyormuydunuz
GÜNÜN AYETI

GUNUN DUASI

GUNUN HADISI

Gazete Abonelik
HZ.MUHAMMED (SAV)

Sevgililer Sevgilisi Gul Muhammed'imizden Ayrilali gun oldu...
Kavusmamiz ise bir an meselesi...

HASTA ZİYARETİ
Hazreti Muhammed Gibi Yaşamak

 

HASTA ZİYARETİNİN ÖNEMİ

 • ALLAH Rasulü (asm) şehrin en ücra köşesinde dahi olsa hastayı ziyaret ederdi. (Ebu Davud)
 • Kim güzel bir şekilde abdest alır, Müslüman  kardeşine, sevap düşüncesiyle hasta ziyaretinde bulunursa, cehennemden yetmiş yıllık yürüme mesafesine uzaklaştırılır. (Ebu Davud)
 • Hasta ziyaretinde bulunan kimse, ziyaretten dönünceye kadar cennet meyveleri arasındadır. (Ebu Davud)

HASTANIN DUASI MAKBULDÜR

 • Bir hastanın yanına girince, ondan sana dua edivermesini talep et. Çünkü onun duası meleklerin duası gibidir. (İbn-i Mace)

HASTAYA OKUNACAK DUA

 • Kim eceli gelmeyen bir hastayı ziyaret eder ve yanında şu duayı yedi kere okursa, ALLAH ona bu hastalığından şifa  verir: "Büyük Arş'ın Rabbi olan ALLAH'tan senin için şifa talep ediyorum." (Ebu Davud)
 • Hasta veya ölünün yanında hazır olduğunuzda hayır söyleyin. Zira sizin söylediklerinize melekler "Amin" derler. (Ramuz el-Ehadis)
 • Hastayı ziyaret eden kişi elini hastanın alnına koyup halini sormalıdır. (Mevahib-i Ledünniye)

HASTAYA MORAL VERİLİR  

 • Bir hastanın yanına girince, sağlık ve uzun ömür temennisiyle onu rahatlatın. Zira böyle yapmak onun gönlünü hoş eder. (Tirmizi)
 • ALLAH Rasulü (asm) bir hastayı ziyaret ettiğinde, mübarek elini hastanın alnına ve bazen göğsü üstüne koyup dua  ederdi ve hastalığına faydalı olan şeyleri kendisine tarif ederdi. Bazen de: "Hakkında kefaret ve temizlenmedir." diye  buyururdu.
 • Ebu Ya'la, Hz. Aişe'nin (ra) şöyle söylediğini yazıyor:  "Rasulullah (asm) hastanın yanına varınca mübarek elini  ağrıyan verine kor ve (Bismillah) derdi." (Mevahib-i Ledünniye,

 HASTA ZİYARETİ SESSİZ VE KISA OLMALIDIR 

 • Hastayı ziyaret ederken az oturmak ve az gürültü yapmak sünnettendir. (Buharı)

ZİYARET ÜÇ GÜN SONRA OLMALIDIR

 • Enes İbnu Malik (ra) anlatıyor: "Rasulullah (asm) hastalığın üzerinden üç gün geçmeden hiç bir hastayı ziyaret etmezdi." (İbn-i Mace)

HASTAYA CANININ ÇEKTİĞİ YEDİRİLMELİDİR 

 • Abdullah İbnu Abbas (ra) anlatıyor: "Rasulullah (asm) bir hastayı ziyaret etti ve "Canın ne çekiyor?" diye sordu. Hasta“Buğday ekmeği!" dedi. Resulullah (asm): "Kimin yanında buğday ekmeği varsa kardeşine göndersin!" dedi. Sonra Rasulullah (asm) ilave etti: "Birinizin hastası bir şeye iştah duyarsa ondan yedirsin." (İbn-i Mace)

Yazar: Said AlpsoyYorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu
İHTİMAL BİR GÜN FIRATIN SUYU ÇEKİLİR, efendimiz (s.a.v) den yemek adabı, Peygambere devenin şikayeti, Yalancı Peygamberlerin Çıkışı, Güllerin efendisi&ne mektup, Peygamber Efendimizin (sav) Konuşması, EFENDİMİZİN MÜBAREK SÖZLERİ, Salât-ü Selâm Nedir ? Salât-ü Selâm Hakkında Bilgiler, Peygamberimiz (sav)'in güzel sabrı, Suyla İlgili Mucizeler, HADİSİ ŞERİFLER, Gül kokuna hasretiz  , www.gulmuhammedim.org, Hz. Muhammed in Hayatı (Vikipedi), Hz Muhammedin Çocukları, Resulullahin (s.a.v) duasiyla Hz.Fatimanin (r.anh), İsm-i Azam duasını öğretirmisin, Peygamberimizin Mucizelerinden Bir Kısmı, RESÜLULLAH'IN EKMEĞİ, Dağ ve Taşlarla İlgili Mucizeler, SENI LAYIKI İLE ANLAYAMADIK YA RESULULLAH..., Yemek, gel ya RASULALLAH.... (sav), HZ. MUHAMMED HAKKI GÖZETİRDİ, Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in Ettiği Dualar, Efendimizin (s.a.v) isimleri, Guzel sozler, Kuran'da Peygamber Efendimizin güzel ahlakı, Hz. ÂİŞE (r.a.)(peygamber efendimizn hanımları 3), Nebilerin Bile Gıpta Edeceği Kimseler
Security System 1.8.6 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
1322 Saldırı, Engelleme(ler)
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Üye Istatistikleri
muminka...28 Hafta


Bugün: 0
Dün: 0
Bu Hafta: 0
Bu ay: 0
Bu yil: 0
Yeni Kullanici : islambekcisi

· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1
· Toplam Üye Sayısı: 2
Günlük Ziyaretçi
Ziyaretçi : 1777322
Site2874 gündür açik
618 ziyaretçi / gün

e-mail Kayit Dagilimi
Yahoo:0 (0%)
Gmail: 0 (0%)
Hotmail: 0 (0%)
MSN: 1 (50%)
Mynet: 0 (0%)
Other: 1 (50%)


Kısa Mesajlar
Mesaj göndermeniz için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir.

26/02/2015 20:07
gul gul

30/01/2015 20:46
Selamlarin enguzeli uzerinize olsun muminkardeslerim

06/04/2014 19:47
Selamlarin enguzeli uzerinize olsun muminkardeslerim gul gull

14/12/2013 18:07
yeni uyelerin dikkatine sitemize uye olduktan sonra bir kac gun sonra girisinizi deneyiniz.kontrold
en sonra aktif olacaktir

24/11/2012 19:39
Sayin uyelerimiz ve ziyaretcilerimiz sitemize konu eklemek isteyen arkadaslar ariyoruz

Site Ziyaretçileri
Pazartesi147
Sali160
Çarsamba56
Persembe122
Cuma168
Cumartesi153
Pazar132
Toplam:201477
En Çok:468
Günün Ayet ve Hadis

Günün Ayeti

Günün Sozu

Günün Hadisi

Veda Hutbesi

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanir rahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyor um, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size iki emanet bırakıyorum ki onlara sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler Allah Kitabı Kur'an ve O'nun peygamberinin sünnetidir.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Sayfa oluşturulma süresi: 0.15 saniye 1,777,322 Tekil Ziyaretçi
   | Üye OL! Şifremi Unuttum?
MUMINKARDES.NET | MUMINKARDES.TK| ORUZ.NL| MAHZEMIN| AUTO-ISRA| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz| sizin siteniz